Rozdíly mezi analogem a IP


GPS kniha
Kamerový systém pro kontrolu kolků
Kamerové sety
Rozdíly mezi analogem a IP
IP kamerové systémy
Detekční rámy
Kamerový systém pro dům
Kamerový systém pro křižovatky
Kamerový systém
Ochrana historických budov
CCTV ve firmě
Kamery na zámku
Obchod v Praze
Otočné kamery
Svět kamerových systémů
Kamery do jídelny
Kamery v Brně

GPS kniha

Rozdíly mezi analogem a IP

Analogové kamerové systémy a alarmy Frýdek-Místek jsou pro svoji jednoduchost a kompatibilitu mezi jednotlivými výrobci nejjednodušší systémy. Základem analogového systému je analogová kamera a nahrávací zařízení. DVR je osazeno pevným diskem pro ukládání záznamů. Jedná se o dosud nejvíce používanou technologii kamerových systémů, protože je tento typ bezpečnostních kamer nejdéle na trhu.

Analogové kamery jsou jak pro vnitřní, tak pro vnější použití, s integrovaným IR přísvitem, fixními a varifokálními objektivy, v aplikaci PTZ, skryté provedení. Pro ukládání a sledování záznamů existuje záznamové zařízení. Kamerové systémy s analogovým systémem vynikají dobrým poměrem kvalita obrazu/cena. Pokud potřebujete vysoce kvalitní obraz, tak je potřeba nainstalovat jiný typ kamer a podívat se k např. IP kamerám.

Přenos snímaného obrazu se zajišťuje v základu přes koaxiální kabely nebo pomocí datových rozvodů v UTP kabeláži. Výhody analogových systémů jsou, že máte opravdu široký výběr kamer a nahrávacích zařízení vzájemně kompatibilních, jednodušší obsluhu než je tomu u digitálních kamer a menší investice.

IP kamerové systémy zažívají postupný boom a nahrazují postupně čím dál více staré analogové kamerové zabezpečovací systémy. Každý digitální kamerový systém se skládá z IP kamery a nahrávacího zařízení. IP kamery mají oproti analogovým mnoho výhod, například lepší a detailnější obraz, podání barev nebo snadnější instalaci. Další výhodou je možnost připojovat se ke kameře vzdáleně přes internet odkudkoli, kde máte připojení do internetové sítě. Můžete kameru odkudkoli nastavit, přeprogramovat nebo sledovat její obraz a stačí k tomu pouze internetový prohlížeč a přihlašovací údaje.

Díky této vlastnosti je teoreticky jedno, kde bude uloženo zařízení pro ukládaní záznamu. Prakticky se ale nejčastěji nahrávací zařízení instaluje do stejných prostor jako samotné kamery, protože pokud potřebujete uložit záznam z více kamer, je tomu úměrně velký také datový tok mezi kamerami a nahrávacím zařízením. Vhodné uplatnění IP kamer je všude tam, kde potřebujeme vysoké rozlišovací schopnosti například při identifikaci osob, vozidel a jejich SPZ, pohybu po parkovišti, skladu, v okolí rodinného domku nebo ve vstupech do obytných domů. Dobré je, že IP kamer je velký rozsah rozlišení, ve kterých se vyrábějí a tedy možnost použít konkrétní typ bezpečnostní kamery s patřičným rozlišením. Nemalou výhodou je také možnost integrace do stávající počítačové sítě, takže se využije již položená kabeláž, nebo také možnost napájení po kabelu tzv. PoE a to buď pasivní, nebo aktivní přímo ze switchů podporujících PoE napájení. Kamery ale při přenosu obrazu potřebují vyšší datové přenosy, proto pokud máte síť s hodně počítači, může se stát, že IP kamerové sety způsobí přetížením lokální sítě. Na to je nutno myslet při specifikaci i nastavení všech IP zařízení v celé síti.

Na závěr bych všem doporučil, než začnete přemýšlet o kamerovém systému využili konzultace s firmami, které kamerové systémy prodávají a instalují. Tyto firmy zaručí že vše bude fungovat a spolupracovat a především poradí se správným výběrem kamer. Záruka na celý bezpečnostní kamerový systém je výhodou a vyplatí se.

Návštěvní kniha
Jméno
Vzkaz
Ochrana    Opište číslo z obrázku:        
Vzkazy:
Honza
Pořídili jsme ip kamery na stanoviště, je to dobrý pomocník.
Inza12
Kamery jsou dobry, na mobilu mam prehled na barakem at jsem kdekoli.
Jan
Taky o nečem podobném uvažuji do firmy.

Výhodná koupě klimatizace akce pro instalaci do bytu, firem i automobilů.