Kamerové sety


GPS kniha
Kamerový systém pro kontrolu kolků
Kamerové sety
Rozdíly mezi analogem a IP
IP kamerové systémy
Detekční rámy
Kamerový systém pro dům
Kamerový systém pro křižovatky
Kamerový systém
Ochrana historických budov
CCTV ve firmě
Kamery na zámku
Obchod v Praze
Otočné kamery
Svět kamerových systémů
Kamery do jídelny
Kamery v Brně

GPS kniha

Kamerové sety

Pro snadnější montáže je dobré se podívat na hotové kamerové sety. Tyto sety jsou poskládány dohromady tak, že obsahují veškeré součásti pro provoz kamer. Ve většině případů najdete v sadě:
  • nahrávací zařízení
  • vlastní bepečnostní kamery
  • napájecí zdroje pro kamery
  • konektory na kabeláž
  • kabel pro napájení i obraz
  • pevný disk pro ukládání záznamů


Pokud se rozhodnete pro jeden ze samoinstalačních balíčků, můžete si kamerové systémy nainstalovat zcela sami. Sada má veškeré komponenty, které jsou nutné pro zprovoznění kamer a hlídání majetku. Při samotném výběru kamerového set si nejprve musíte rozmyslet, jaký počet kamer je pro Váš případ ideální. Kamerové sety se dodávají ve variantách se dvěma, čtyřmi nebo osmi bezpečnostními kamerami. Důležitý je typ kamerového systému. Vyberete si podle technologie a kvality kamer, ale i záznamového zařízení. Mezi tyto druhy kamerových setů patří:


  • analogové kamerové sety - standardní analogové kamery, nejmenší rozlišení, ale jsou nejlevnější
  • IP kamerové sety - kamery s rozlišením 1,3 Mpix až 5 Mpix, velmi kvalitní obraz, ale mohou být dražší
  • HD-SDI kamerové sety - kamery s rozlišením 2 Mpix, cenově dostupné, ale není možnost většího rozlišení kamer


Před samotnou koupí se ještě ujistěte, že máte v kamerovém setu veškeré potřebné komponenty, nezapomeňte na pevný disk, případně také monitor. Jestliže chcete Váš systém sledovat na Vašem počítači, nebo přes internet na chytrém telefonu, tak není monitor potřeba. Stačí připojit k internetu a sledovat vše vzdáleně. Jakmile máte kamerový set objednaný, můžeme se vrhnout na instalaci.

Jako první krok je dobré si promyslet, kudy půjde kabeláž. Díky tomu si ušetříte hodně práce a nervů. Především je dobré vymyslet si, kde uděláte otvory pro kabel, který půjde do venkovních prostorů. Když budete tahat kabeláž, vždy nechte rezervu u místa, kde bude kamera namontována.

Bude se to hodit při zprovoznění samotných kamer. Jakmile bude kabeláž připravena, připevněte konektory. Samozřejmě na obou stranách kabelu. Nejprve se pokusíme oživit první kameru, takže zapojíme napájení a konektory připojíme k bezpečnostní kameře. Nyní můžete zapnout záznamové zařízení. Před zapnutím do něj dáme pevný disk pro ukládání záznamů. Jakmile máme záznamové zařízení spuštěno, připojíme první zprovozněnou kameru. Podívejte se na obraz a pokud nebude vyhovovat, kameru posuňte jinam na lepší místo. K tomu se hodí kabeláž navíc, kterou jste nechali na konci kabelu u kamery. Pokud kamery nemají možnost nastavení zoomu, tedy nemají varifokální objektiv, je důležitá pozice k tomu, aby kamera zabírala požadovaný prostor. Postupně tak zapojíme další kamery a zprovozníme celý kamerový systém.

Až budete mít bezpečnostní kamery nainstalované, je nutné nastavit samotné nahrávací zařízení. Jako první si zvolte rozlišení a detaily videa, ideálně na největší. Největší kvalita ale vyžaduje nejvíce místa na pevném disku, takže se vleze méně videa. Dále musíte nastavit režim nahrávání, například neustále, nebo pouze při pohybu. Jako poslední věc je vhodné záznamové zařízení připojit na internet a zprovoznit kamerový systém také na mobilu a na počítači. Díky tomu budete v obraze vždy a všude. Můžete skloubit také GPS sledování vozidel s kamerovým systémem, kdy budete mít obraz z auta ve vašem mobilu. Úplně na závěr je dobré změnit základní heslo pro přístup na kamery.

Návštěvní kniha
Jméno
Vzkaz
Ochrana    Opište číslo z obrázku:        
Vzkazy:
Honza
Pořídili jsme ip kamery na stanoviště, je to dobrý pomocník.
Inza12
Kamery jsou dobry, na mobilu mam prehled na barakem at jsem kdekoli.
Jan
Taky o nečem podobném uvažuji do firmy.

Výhodná koupě klimatizace akce pro instalaci do bytu, firem i automobilů.