Kamerový systém


GPS kniha
Kamerový systém pro kontrolu kolků
Kamerové sety
Rozdíly mezi analogem a IP
IP kamerové systémy
Detekční rámy
Kamerový systém pro dům
Kamerový systém pro křižovatky
Kamerový systém
Ochrana historických budov
CCTV ve firmě
Kamery na zámku
Obchod v Praze
Otočné kamery
Svět kamerových systémů
Kamery do jídelny
Kamery v Brně

GPS kniha

Kamerový systém

Kamerové systémy chrání nejen průmyslové objekty, ale také rodinné domy. Využívají technologií snímání a nahrávání prostoru v němž je kamera umístěna. Typicky se jedná o vstupní bránu, hlavní vchod, parkovací stání nebo interiér fabriky. Tyto systémy mají několik výhod, o kterých se zmíníme v následujícím článku.

Kamerový systém, jejich výhody a nevýhody

Bezpečnostní kamery, jak již název napovídá slouží pro ostrahu objektů. Nejedná se jen o fabriky, ale i rodinné domy. Většinou se využívá soustava více kamer připojených k jednomu počítači.

Výhody kamerových systémů

Hlavní výhodou je především rychlá instalace. Téměř během chvilky máte zabezpečen jakýkoliv objekt. Není také zapotřebí výrazně zasahovat do zdiva či vytvářet masivní stavební úpravy. Další výhodou jsou nízké pořizovací náklady, jednoduchý provoz a možnost sledování záznamu 24 hodin denně včetně jeho nahrávání. V případě nahrávání záznamu z kamery či více kamer je nutné počítat s vyšším obsahem dat v počítači, což vede k pořízení kapacitních harddisků.

Nevýhody kamerových systémů

Nevýhody kamer spočívají v nákladnější instalaci profesionální firmou. Společnosti, které instalaci provádějí si totiž mohou účtovat i několik tisíc korun. Možností je instalace svépomocí. Ta ovšem skrývá nevýhodu v nutnosti zorientovat se ve výběru a naučit se kameru přidělat a nainstalovat.

Typy kamerových systémů

Na současném trhu se můžete setkat se dvěma typy systémů, mezi které patří:

Analogové systémy

Starší technologií jsou analogové systémy. Ty používají pro přenos obrazu analogový signál. Všechna data jsou tak zpracována až v samotném nahrávacím zařízení. Analogová technologie je sice levná, ale disponuje horší kvalitou obrazu, než třeba moderní systémy. Výhodou je fakt, že analog nemá žádné obrazové zpoždění a dají se v jednom systému využívat kamery více výrobců.

IP systémy

Většina kamerových systémů je dnes stavěna na bázi IP. Zjednodušeně jde o vytváření digitalizovaného videosignálu, který je přenášen do počítačových sítí. Využití IP kamery najdou i v rozpoznávání SPZ automobilů. IP kamery poskytují kvalitní obraz dokonce i ve Full HD rozlišení 1920 x 1080 pixelů. Samotné kamery mají v dnešní době rozlišení až 15 Mpx.

Výhodou IP kamerových systémů je nejen vyšší rozlišení oproti analogu, ale také možnost zapojit kamery do stávající sítě nebo je propojit pomocí Wifi rozhraní. Další výhodou je také snadná montáž a instalace kamer.

Správný výběr kamerového systému

Pokud plánujete lépe zabezpečit vaši firmu nebo domácnost, měli byste vybrat správný kamerový systém. Snazší na instalaci jsou rozhodně IP kamerové systémy, které také nabízí vyšší kvalitu obrazu. Pokud vám ale stačí nižší obrazová kvalita, můžete zvolit levnější analogový systém. Obecně platí, že čím více pixelů, tím kvalitnější je pořízený snímek.

Záznamové zařízení

Pro uložení obrazu z kamery je zapotřebí záznamové zařízení. Některá záznamová zařízení se dají připojit i na internet. To umožňuje, že můžete živý obraz sledovat vzdáleně přímo z mobilního telefonu, tabletu nebo počítače. Moderní zařízení dokonce umí zapnout nahrávání jen v případě, že kamera zaznamená pohyb.

Drátový nebo bezdrátový kamerový systém Brno

Při výběru kamerového systému je důležité zaměřit se také na to, zda chcete drátové nebo bezdrátové provedení. Výhodou bezdrátového řešení je jednoduchá instalace. Nevýhodou může být nutnost měnit baterie. Dalším nedostatkem je to, že bezdrátový přenos je velmi náročný na přenosovou rychlost. To znamená, že může během přenosu dojít k chybě, což může znamenat zhoršení kvality obrazu. Spolehlivý přenos obrazu vám dodají drátové kamerové systémy. Jejich nevýhodou je nutnost tahání kabelů. Výhodou je to, že se nemusíte starat o baterie.

Návštěvní kniha
Jméno
Vzkaz
Ochrana    Opište číslo z obrázku:        
Vzkazy:
Honza
Pořídili jsme ip kamery na stanoviště, je to dobrý pomocník.
Inza12
Kamery jsou dobry, na mobilu mam prehled na barakem at jsem kdekoli.
Jan
Taky o nečem podobném uvažuji do firmy.

Výhodná koupě klimatizace akce pro instalaci do bytu, firem i automobilů.