IP kamerové systémy


GPS kniha
Kamerový systém pro kontrolu kolků
Kamerové sety
Rozdíly mezi analogem a IP
IP kamerové systémy
Detekční rámy
Kamerový systém pro dům
Kamerový systém pro křižovatky
Kamerový systém
Ochrana historických budov
CCTV ve firmě
Kamery na zámku
Obchod v Praze
Otočné kamery
Svět kamerových systémů
Kamery do jídelny
Kamery v Brně

GPS kniha

IP kamerové systémy

Moderní kamerové systémy jsou již dnes výhradně digitální. Doba analogových kamerových systémů již končí. A je to dobře. Proč ? Rozdíl v kvalitě obrazu je naprosto zřejmý - IP kamery dodávají obraz o rozlišení i patnácti megapixelů. To je samozřejmě extrém, ale běžně dodáváme kamerové bezpečnostní systémy s rozlišením 2Mpix nebo 3Mpix.

Jedna IP kamera má stejnou kvalitu jako třeba 8 kusů analogových zařízení. Cenově jsou na tom IP kamery již velmi dobře, jsou na tom již dost podobně, jako starší analogové bezpečnostní kamerové systémy.

Nevýhodou je větší náročnost instalace, kdy instalační firma musí velmi dobře umět počítačové sítě. To se ne všem daří a tak stále některé instalační firmy montuje pouze analogy, což je škoda. Proto si vždy vybírejte dle referencí a podle typů kamer, které daná firma instaluje.

Vzhledem k raketovému rozšíření chytrých mobilních telefonů a přístupu na internet v podstatě kdekoli na světě se stále více klade důraz aby bylo možné kompletní kamerový systém kontrolovat také na chytrých telefonech.

Zde jsou ale velmi podstatné rozdíly v záznamových zařízeních pro kamerové systémy. To jsou základní součásti kamerového systému a nahrávají obraz z IP kamer. Při prohlížení záznamů i aktuálního obrazu se vždy připojíte přímo na nahrávací zařízení. A jak již bylo zmíněno, ty jsou v rozdílné kvalitě. Některé nahrávací zařízení neumí stahovat a kontrolovat nahrané záznamy přes mobilní aplikaci, některé se zase neohrabaně ovládají nebo jsou nestabilní. Samozřejmě existují dosupné a profi záznamové zařízení, takže je nutno vždy posoudit cenu a pohodlí.

Druhou možností nahrávání je využití počítače. Video, které se produkuje z IP kamer ukládá pomocí záznamového programu na pevný disk počítače. Obrovskou výhodou je jednoduché připojení další kamer a tím pádem dalším rozrůstání kamerového systému je hodně snadné. Pokud už dopředu víte, že se bude časem kamerový bezpečnostní systém rozšiřovat, nejlepší je investovat a nahrávat na PC. Záznamový software každý trošku schopnější uživatel dokáže sám obnovovat s novými verzemi. Získáte tak pokaždé nové funkce nebo možnosti připojení nových typů IP kamer.

Sledování kamer není jen doména mobilních telefonů, ale obraz můžete kontrolovat pomocí notebooku, počítače nebo tabletu. Při instalaci IP kamerových systémů se musí dávat pozor na přenosové rychlosti. Pokud je kamer hodně, může se stát, že obraz v plné kvalitě ze všech kamer může zahltit místní počítačovou síť. Bude tak ohrožen standardní provoz internetu.

Pokud instalaci svěříte odborné firmě kamerové systémy Brno, budete mít zaručeno, že nastavení a přenosové rychlosti budou dodrženy a nebude docházet k potížím. Když budete hledat profesionála, který kamerový bezpečnostní systém bude instalovat vždy dávejte pozor na reference, které nejvíce vypovídají o stabilní a prověřené firmě.Návštěvní kniha
Jméno
Vzkaz
Ochrana    Opište číslo z obrázku:        
Vzkazy:
Honza
Pořídili jsme ip kamery na stanoviště, je to dobrý pomocník.
Inza12
Kamery jsou dobry, na mobilu mam prehled na barakem at jsem kdekoli.
Jan
Taky o nečem podobném uvažuji do firmy.

Výhodná koupě klimatizace akce pro instalaci do bytu, firem i automobilů.