Kamerový systém pro křižovatky


GPS kniha
Kamerový systém pro kontrolu kolků
Kamerové sety
Rozdíly mezi analogem a IP
IP kamerové systémy
Detekční rámy
Kamerový systém pro dům
Kamerový systém pro křižovatky
Kamerový systém
Ochrana historických budov
CCTV ve firmě
Kamery na zámku
Obchod v Praze
Otočné kamery
Svět kamerových systémů
Kamery do jídelny
Kamery v Brně

GPS kniha

Kamerový systém pro křižovatky

Dejte si pozor, jak řídíte ve městech. Na mnoha křižovatkách jsou nainstalované kamerové systémy, které detekují jízdu na červenou. Popíšeme si, jak to dělají a jak celý kamerový systém pro křižovatky funguje.

Základem jsou kvalitní IP kamery, které produkují kvalitní obraz za jakýchkoli světlených podmínek. Je nutné, aby byly dobře čitelné poznávací značky vozidel, které na křižovatce stojí, nebo jí projíždějí. Tyto bezpečnostní kamery jsou nainstalované většinou na stožárech pro semafory. Je to z toho důvodu, že mají ideální výhled na daný směr v křižovatce. Obraz z kamer je sveden do inteligentního nahrávacího zařízení.

Obraz se pak přenáší do vyhodnocovacího serveru, který zároveň ví, kdy je na semaforu. Tato informace se získá z řídící jednotky semaforu, což je v podstatě jednoduchý časovač, který rozžíná jednotlivé světla podle daných pravidel. Software, který vyhodnocuje jízdu na červenou pak vezme veškeré podklady a zjistí všechny vozidla, které se pohybují v křižovatce jedou ze směru, ke je již červená na semaforu.

Pokud takové vozidlo najde, pošle obraz společně s videozáznamem na další vyhodnocení. Důležité je vědět, že i další zpracování může, ale také nemusí probíhat zcela automaticky. V pokročilejších systémech dostane každý případ na „stůl“ další komponenta bezpečnostního systému, který je součástí pro kamerový systém Ostrava. Tato rozpoznávací komponenta se snaží rozpoznat SPZ vozidla, které jelo na červenou. K tomu si vezme jak obrázek, tak videosekvenci. Pokud je rozpoznání úspěšné, z databáze vozidel si zjistí majitele vozidla a zcela automaticky připraví celý spis a veškeré listiny, které následně dostane na stůl úředník magistrátu města.

Tento úředník pak rozhodne o dalším postupu, pozvání majitele pro podání vysvětlení, nebo rovnou zaslání pokuty s výzvou k uhrazení. Dopis se odešle fyzicky nebo datovou schránkou v případě, že vozidlo má majitele s datovou schránkou.

Pokud je v době rozpoznání nemožné automaticky rozeznat SPZ vozidla, dojde v takovém případě předání obrázku i videa úředníkovi. Protože v mnoha případech je automatické rozpoznání nemožné, nicméně lidské oči dokáží SPZ jednoduše přečíst. To je z mnoha důvodů, například vozidlo se pohybu velmi rychle, nebo sněží a prší a obraz není pro automatické rozpoznání dostatečně čitelný.

Jsou tedy zajištěny veškeré cesty tak, aby žádný přestupek nebyl zapomenut nebo prošel bez upozornění odpovědných osob, které jej mohou dále řešit. Není tedy vhodné se spoléhat na to, že systém zrovna nefunguje, spíše je to v množství případů, které řeší úředníci osobně, nicméně případný postih přijde později. Dávejte si tedy pozor, nevíte kdy Vás kamerové systémy Ostrava zrovna na křižovatce vidí a kontrolují.

Návštěvní kniha
Jméno
Vzkaz
Ochrana    Opište číslo z obrázku:        
Vzkazy:
Honza
Pořídili jsme ip kamery na stanoviště, je to dobrý pomocník.
Inza12
Kamery jsou dobry, na mobilu mam prehled na barakem at jsem kdekoli.
Jan
Taky o nečem podobném uvažuji do firmy.

Výhodná koupě klimatizace akce pro instalaci do bytu, firem i automobilů.