Kamerový systém pro dům


GPS kniha
Kamerový systém pro kontrolu kolků
Kamerové sety
Rozdíly mezi analogem a IP
IP kamerové systémy
Detekční rámy
Kamerový systém pro dům
Kamerový systém pro křižovatky
Kamerový systém
Ochrana historických budov
CCTV ve firmě
Kamery na zámku
Obchod v Praze
Otočné kamery
Svět kamerových systémů
Kamery do jídelny
Kamery v Brně

GPS kniha

Kamerový systém pro dům

Kamerový systém pro dům

Ochrana rodinného domu, chaty a chalupy se stává standardní součástí našich životů. Především online náhled obrazu je praktické a především funkční řešení. Spolehá se na to, že když uvidíte obraz svého majetku můžete hned reagovat a udělat vhodné opatření. Takže třeba na mobilním telefonu hned vidíte okolí pozemku okolo domu, zahradu a podobně. Jak na to ? Řešením je kamerový systém pro dům. Jak tento způsob ochrany funguje ? Krátce řečeno velice dobře.

Kamery

Základním kamenem jsou samotné kamery. Ty jsou vhodné pro venkovní sledování prostoru ve tvaru válečku. Provedení váleček je vhodnější než antivandal nebo tzv. kapkové provedení, protože po těchto typech kamer častěji steče voda a usadí se na nich špína a prach. Je tedy nutná častější manuální údržba, kdy uživatel kamerového systému pro dům musí otřít přední stranu kamery pro čistý obraz.

Špína se projevuje především v noci, kdy se infra přísvit odráží od předního skla zpátky do kamery a výsledný obraz z kamerového systému není tak ostrý jak by mohl být. Samozřejmostí u bezpečnostních kamer, které se instalují na rodinný dům je noční vidění. Při poklesu přirozonehé světla se kamera automaticky přepne do černobílého režimu a zapne se infra přísvit. Celá scéna se tak osvětlí a je perfektně vidět také v noci.

Nahrávací zařízení pro kamerový systém

Nahrávací zařízení je mozek celého systému. Obraz z každé kamery se ukládá na pevný disk, který je v záznamovém zařízení. Zde se také provádí vyhodnocení poplachů, tedy například detekce pohybu a podobně. Kamerový systém pro dům umí posílt například email, když dojde k detekci pohybu. Zde je nutno si uvědomit, že pro kamerový systém je pohyb také ohýbání větví stromu aod, takže bude vždy hodně poplachů. S každou novou generací kamer i nahrávacích zařízení se situace stále zlepšuje, ale stále je dost poplachů zbytečných.

Pokud se budete připojovat ke kamerovému systému pomocí mobilního telefon, tabletu nebo počítače, tak se budete připojovat právě na nahrávací zařízení. Mobilní apikace je velice snadno ovladatelná a stačí prakticky pouze aplikaci spustit a ihned vidíte obraz ze svého domu z kamerového systému Praha. Přes mobilní aplikaci se také podíváte do historie záznamů. Můžete si tak přehrát, co se dělo kolem domu třeba v noci. Přehrávat lze rychlostí až 16x, takže přehled získáte velice rychle. Důležité pro pohodlné prohlížení záznamů je rychlí připojení k internetu jak na mobilním telefonu, tak v domě, kde je instalovaný bezpečnostní kamerový systém pro dům. Obrazové data jdou z domu, proto je zde důležitá odchozí rychost.

Kabeláž

Všechny kamery jsou spojeny s kamerovým systémem, tedy s nahrávacím zařízením pomocí kabelu. Jeden kabel přenáší jak obraz, tak napájení. Výhodou daného řešení je, že pomcí jediného záložního zdroje jde možné napájen celý kamerový systém v případě přerušení napájení. Chytré řešení za minimální náklady. Některé bepečnostní kamery hládají také klimatizaci a umí připojení také přes WiFi, ale toto spojení není příliš spolehlivé. Jde o to, že obecně WiFi přenos není stavěný na dlouhodobý a především bezproblémový provoz kamerových systémů. Lepší je natáhnout kabeláž.

Kabeláž je typu UTP a pro venkovní prostory, například když se natahuje po střešeje pak ve venkovním provedení. Důležité z pohledu slunečního záření, kdy kabeláž se standardní ochranou nevydrží dlouho. Kvalitní instalace je tedy předpoklad pro úspěšné a dlouhodobé provozování kamerového systému domy.

Návštěvní kniha
Jméno
Vzkaz
Ochrana    Opište číslo z obrázku:        
Vzkazy:
Honza
Pořídili jsme ip kamery na stanoviště, je to dobrý pomocník.
Inza12
Kamery jsou dobry, na mobilu mam prehled na barakem at jsem kdekoli.
Jan
Taky o nečem podobném uvažuji do firmy.

Výhodná koupě klimatizace akce pro instalaci do bytu, firem i automobilů.