Detekční rámy


GPS kniha
Kamerový systém pro kontrolu kolků
Kamerové sety
Rozdíly mezi analogem a IP
IP kamerové systémy
Detekční rámy
Kamerový systém pro dům
Kamerový systém pro křižovatky
Kamerový systém
Ochrana historických budov
CCTV ve firmě
Kamery na zámku
Obchod v Praze
Otočné kamery
Svět kamerových systémů
Kamery do jídelny
Kamery v Brně

GPS kniha

Detekční rámy

Detekční rámy v obchodech

Tento způsob ochrany se používá k ochraně zboží nejčastěji v maloobchodě. Dá se říct, že tato zařízení jsou vlastně detektory kovu. Pracují na principu změny magnetického pole v dosahu akčního rádia zařízení. Jestliže se v blízkosti cívky nachází elektrický vodivý kov, ten se indukuje a tím se vytváří střídavé magnetické pole. Cívka se používá k měření magnetického pole a jeho změnami může detekovat kovový předmět.

V obchodním odvětví se používají „detekční rámy“ (jako cívka) a na zboží se pak aplikují „čipy“, které obsahují feromagnetický kovy a jejich slitiny. Prodejny je vhodné sledovat také kamerami. Kvalitní kamerové systémy Ostrava zajistí přehled dění a každý prodavač se může okamžtiě přesvědčit o dění v celém obchodě.

Existuje několik typů systémů:
  • Akusticko magnetický
  • Radiofrekvenční
  • Elektromagnetický
  • Mikrovlnný
  • RFID
. Volí se podle typu zboží a podmínek, ve kterých mají být použity.

Akusticko magnetický a Radiofrekvenční

Akusticko magnetický a Radiofrekvenční systém je nejpoužívanější a nejlevnější systém.

Akusticko magnetický systém je založen na principu rezonance, kdy ochranný prvek se skládá z magnetického tvrdého materiálu, který lze trvale zmagnetizovat a aspoň jeden z magneticky měkkého materiálu, který nelze trvale zmagnetizovat. Jestliže je vystavíme střídavému magnetickému poli, kovové plíšky začnou rezonovat, tím sami generují střídavé magnetické pole, které je pak detekováno a vyhodnoceno jako poplach. kamerové systémy Ostrava pokryje celou oblast obrazem z bezpečnostních kamer, takže je vše hlídáno dvojnásobně.

Elektromagnetický systém

Elektromagnetický systém je založen na principu dvojici antén, které sledují změnu elektromagnetického pole. Základním prvkem je etiketa, ve které jsou dva magnetické proužky, kdy jeden je nastavující a druhý vyhodnocující. Tento systém pracuje na principu intenzivního nízkofrekvenčního magnetického pole, které vyhodnocuje vysílací anténa. Když je v magnetickém poli etiketa, vysílá stejnou frekvenci jako antény. Když je etiketa z magnetického pole odstraněna, vysílá dvojnásobnou frekvenci a tím anténa spustí alarm Jablotron Ostrava. Etiketa se dá deaktivovat vysoko magnetickým skenerem a lze ho vícekrát použít.

Radiofrekvenční systém

Radiofrekvenční systém pracuje ve vysokofrekvenčním pásmu. Rádiových systému je více druhů, které se volí podle zboží a podmínek. Nejoblíbenější poslední dobou jsou RFID čipy, které mají široké spektrum uplatnění. Čipy se dělají v provedení pro čtení nebo pro čtení a zápis. Dále je dělíme na pasivní a aktivní, z nichž nejpoužívanější jsou pasivní. Můžou disponovat navíc dodatečnou pamětí, do které lze zapisovat a číst další informace. Toho se dá využívat krom identifikace zboží taky k řízení přístupu osob v objektech, nebo bezhotovostním platbám. Aktivní jsou složitější, dražší, mají vlastní zdroj a používají se proto pro aktivní lokalizaci.

.

Návštěvní kniha
Jméno
Vzkaz
Ochrana    Opište číslo z obrázku:        
Vzkazy:
Honza
Pořídili jsme ip kamery na stanoviště, je to dobrý pomocník.
Inza12
Kamery jsou dobry, na mobilu mam prehled na barakem at jsem kdekoli.
Jan
Taky o nečem podobném uvažuji do firmy.

Výhodná koupě klimatizace akce pro instalaci do bytu, firem i automobilů.